„SVEIKAS SALDUMYNAS“

 2023 m. balandžio 11-ą dieną, visuomenės sveikatos specialistė Renata Beteikienė pasiūlė „Gudručių“ grupės vaikams pasigaminti sveikų saldumynų. Gudručiai su dideliu entuziazmu sutiko gaminti „Morkų pyragą“. Susinešę produktus, gaminimo indus ir elektrinius prietaisus, mokomi Renatos, vaikai atliko įvairius veiksmus: pjaustė ir tarkavo morkas, mušė kiaušinius, plakė mikseriu,  sumaišė tešlą ir dėjo į skardą. O ragauti buvo dar nuostabiau, nes tai juk …„aš kepiau“.

 

ŠVENTINIS RYTMETYS ,,GANDRŲ SUGRĮŽTUVĖS“

Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Bitutė“ kieme paminėta Gandro diena. Gandro diena – lietuvių šventė švenčiama kovo 25 d., skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuvės. Sakydavo, kad gandras grįždamas ant uodegos parsineša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus.
Įstaigos pedagogės pakvietė ugdytinius į šventinį rytmetį ,,Gandrų sugrįžtuvės“. Vaikai buvo pasipuošę gandrų bei varlyčių karūnėlėmis. Pačios mokytojos patapo paukščių personažais: pelėda, gandras, šarka, žvirblis, pempė. Šventės metu vaikai deklamavo eilėraščius, mėgdžiojo paukščių balsus, minė mįsles, dainavo dainas, šoko, piešė kreidelėmis ant asfalto. Tikimės, kad tikrai ateis šiltas ir saulėtas pavasaris, kurio visi taip išsiilgę…

Viktorina ,,Ką aš žinau apie Lietuvą“

Kovo 14- osios rytą Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Bitutė” šventiškai nusiteikę papuoštoje renginių salėje ,,Kodėlčiukų” ir ,,Tauškučių” grupių ugdytiniai su mokytojomis Rūta Čelediniene ir Jūrate Voronova kvietė į viktoriną ,,Ką aš žinau apie Lietuvą”.
Viktorinos tikslas – ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotiškumą, pilietiškumą, plėsti vaikų žinias ir supratimą apie Lietuvą.
Ugdytiniai susiskirstė į komandas, komandose  išsirinko kapitonus, kurie pasipuošė studentiškomis kepurėmis. Viktoriną pradėjome Lietuvos himnu. Kiekviena komanda dovanojo eilėraščius apie Lietuvą, dainavo dainas, rodė orientacijos Lietuvos žemėlapyje gebėjimus, dėliojo dėliones, iš pabirusių raidelių dėliojo žodžius LIETUVA. Kiekvienos komandos atstovas traukė vokus su užduotėlėmis, klausimais. Svarbiausia – abi komandos labai stengėsi ir norėjo kuo geriau pasirodyti. Laimėjo draugystė, nuoširdumas. Direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Čėsnaitė pasidžiaugė vaikų turimomis žiniomis, pagarba Tėvynei. Visų vaikų laukė prizai, trijų spalvų balionėliai.

 

Tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva #MatauTave2022 ir #SayHi

        Klaipėdos lopšelio-darželio „Bitutė“ ugdytiniai iš „Linksmučių“ ir „Gudručių“ grupės jungiaso prie LRT organizuojamos tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos #MatauTave2022 ir #SayHi.

Ačiū vaikams už draugystę.

 

Tarptautinis projektas-iniciatyva „Nykštukų bėgynės 2022. Pagauk Kalėdas“

                  2022 m. gruodžio 19 d. Klaipėdos lopšelio-darželio „Bitutė“ kieme susirinko daug vaikučių, pasipuošę nykštukų kepurėlėmis ir dalyvavo Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, vaikų fizinį aktyvumą skatinančiame projekte-iniciatyvoje „Nykštukų bėgynės 2022. Pagauk Kalėdas.“ Vaikai ne tik sveikatinosi, aktyviai leido laiką lauke, bet, ir patyrė neišdildomų ir džiugių emocijų.

 

„Užsiaugink drugelį pats“

„Linksmučių“ grupės vaikai 2022 m. rugsėjo-spalio mėn. dalyvauja projekte „Užsiaugink drugelį pats“. Projekto tikslas – mokyti vaikus pažinti gamtą, suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių gyvenimo ciklą bei ugdyti vaikų atsakomybę globojant gamtą ir ugdant meilę jai. Grupėje vyko pokalbiai apie drugelio vystymąsi, žiūrinėjami paveikslėliai. Kiekvieną dieną vaikai stebi vikšriukus, žiūri kaip jie maitinasi, juda, kaip susiformuoja lėliukė. Vaikai labai laukia kol išsiris drugeliai, kad galėtų jais pasidžiaugti.