„Šakar makar“

Vakar buvo šakar makar.

Šakar makar – tai toks laikas,

Kai nurimt negali vaikas.

Eina, bėga, kūliais virsta,

Įsipjauna kartais pirštą.

Imas darbo ir nebaigia,

Lenda ten, kur jam nereikia.

(J. Strielkūnas )

Birželio 1 d. Klaipėdos l/d “Bitutė” vyko vaikų gynimo dienos šventė “Šakar makar”. Jos metu vaikams buvo paruoštos įvairios veiklos: estafetės, žaidimai su vandeniu, tapymas guašu ant maistinės plėvelės bei muilo burbulų diskoteka. Vaikai šventės metu patyrė daug gerų emocijų ir įspūdžių.

Šventę organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos I. Kuzminskienė ir L. Černauskaitė.

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021 M.

RESPUBLIKINĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ IR ŠEIMŲ VIRTUALIOS KŪRYBINIŲ DARBŲ NUOTRAUKŲ PARODOS „PRAŽYDO ŽIEDELIAI“, SKIRTOS ANKSTYVOJO AMŽIAUS VAIKAMS, NUOSTATAI

parsisiųsti PDF formatu

STEAM VEIKLA „EKSPERIMENTAI SU KIAUŠINIAIS“

„Žiniukų“ grupės STEAM veikla „ Eksperimentai su kiaušiniais“. Artėja graži pavasario šventė- šv. Velykos, kurios metu marginami kiaušiniai. „Žiniukų“ gr. vaikai žingeidūs, panoro sužinoti iš kur atsiranda kiaušiniai, kokia jų sandara, kaip jie reaguoja su įvairiais skysčiais. Atliekant eksperimentą, buvo naudojami žali ir virti kiaušiniai, druska, 9% actas, vanduo. Vaikai tyrinėjo kiaušinio sandarą, kaip atpažinti virtą kiaušinį nuo nevirto, jei kartais jie susimaišytų. Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė, atlikdami eksperimentą „Kiaušinis ir „stebuklingi „milteliai {druska}“.Vandenyje kiaušinis paskendo, o induose kuriuose buvo ištirpinta druska -iškilo į paviršių. Eksperimentas „Kiaušinis ir actas“ tęsėsi 20 val. Vaikai stebėjo kaip kiaušinis acte pasidengė anglies dioksido burbuliukais ir po 5 min. pradėjo kilti į paviršių, o kitą dieną įvyko stebuklas – nebeliko kiaušinio lukšto. Kiaušinis tapo minkštas ir šokinėjo kaip kamuoliukas. Eksperimentų metu vaikai įgijo naujų žinių, patirčių apie kiaušinio sandarą, jo savybes reaguojant su kitomis medžiagomis. Eksperimentai paliko vaikams didelį įspūdį, suteikė daug teigiamų emocijų.

RESPUBLIKINIS MUZIKINIS PROJEKTAS „Į MUZIKOS ŠALĮ“

2021 metų kovo mėn. „Gudručių“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis Elvyra Kusiene ir Snieguole Savickiene, dalyvavo Utenos l/d „Gandriukas“ organizuotame respublikiniame muzikos projekte „Į muzikos šalį“. Pasigamintais iš popieriaus antrinių žaliavų muzikos instrumentais įsijungė į projekto I etapą „Į muzikos šalį popieriaus ritmu“. 4-5 metų ugdytiniai nuotaikingai atliko interpretaciją „Linksmieji lašiukai“ pagal N. Lapinskienės dainelę „Išdykėlis lietus“.

 

TARPTAUTINĖ TEATRO DIENA