ŠVENTINIS RENGINYS „LIETUVAIČIAI MES MAŽI“

Kovo 9 d. „Žiniukų“ grupėje vyko šventinis renginys „Lietuvaičiai mes maži“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Į šventiškai papuoštą salę, vaikai rinkosi pasipuošę tautiniais rūbais, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis. Ugdytiniai giedojo Lietuvos himną, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius apie Lietuvą. Mokytoja Audronė   papasakojo vaikams apie ilgą ir sunkų Lietuvos kelią, siekiant  nepriklausomybės. Meninio ugdymo mokytoja Elvyra papasakojo vaikams kaip senovėje rengėsi žmonės, kokį apavą avėjo. Viktorinos metu vaikai prisiminė Lietuvos simbolius ir vėliavos spalvų reikšmes, žemėlapyje surado savo gimtąjį miestą ir Lietuvos sostinę – Vilnių. Ši šventė suteikė vaikams daug įspūdžių ir džiugių emocijų.

KOVO 11-OSIOS ŠVENTĖ

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią dieną paminėjo ir „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai. Šventei vaikai ruošėsi iš anksto: spalvino trispalves gėlytes, mokinosi eilėraščius ir daineles. Mokytoja Jurgita papasakojo apie Lietuvos istoriją, o meninio ugdymo mokytoja Elvyra papasakojo apie Kaziuko mugę, lietuviškus papročius. Vaikai šoko ir dainavo, per Lietuvą važiavo pasipuošę Klaipėdos krašto tautiniais rūbais.  Pasidžiaukite šventės akimirkomis.

 

 

 

KAZIUKO MUGĖS PARODĖLĖS

Puoselėjant lietuvių liaudies tradicijas, šiais metais kovo 3 d. mūsų darželyje buvo surengtos Kaziuko mugės parodėlės, kurių tikslas – supažindinti vaikus su Kaziuko mugės papročiais ir amatais. „Šnekučių“ grupė savo parodėlę pavadino „Mažųjų amatai“, o „Kodėlčiukų“ grupė – „Daug rankelių, daug darbelių, daug ir pinigėlių…“. Ugdytiniai parodoms pagamino įvairių darbelių iš siūlų, popieriaus, sagų, karoliukų ir kitų antrinių žaliavų. Savo darbeliams panaudojo makaronus ir įvairias kruopas. Grupės sudalyvavo tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų projekte „Guru guru į Kaziuko turgų“.

 

RESPUBLIKINIS PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021 M.“

Šventė „Žiemos linksmybės“

Smagu žiemą žaisti lauke, pramogauti, sportuoti. Mūsų vaikučiai vasario 4 d. į darželį skubėjo vežini rogutėmis, nešini sniego šaudyklėmis, kastuvėliais. Čia vyko sporto šventė  „Žiemos linksmybės“. Jos metu vaikai praplėtė žinias apie žiemos orus, aprangą, sportinius žaidimus, stiprino sveikatą, gėrėjosi žiemos vaizdais, jų spalvomis.

 

 

„Šnekučių“ grupės projektas „Žiema su STEAM“

 STEAM – tyrinėjimai, bandymai, eksperimentavimas – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą. Tai labai smagus procesas vaikams ir pedagogams. Pastebėjome, kad vaikams tai yra labai patraukli veikla.

Ši žiema nepagailėjo balto, šalto sniego ir šalčio. Su vaikais išbandėme kitokias patirtis su sniegu ir ledu. Grupėje nudažėme vandenį įvairiomis spalvomis, įdėjome smulkių daiktų ir palikome per naktį lauke, kad sušaltų. Ryte jau džiaugėmės sušalusiais ledais. Taip vaikai sužinojo, kad ledas neleidžia įšalusiems daiktams judėti. Grupėje, ledui ištirpus, smulkūs daiktai išsilaisvino.

Sniegas grupėje. Su vaikais aptarėme, kaip ir iš kur atsiranda sniegas. Vaikai čiupinėjo, tyrinėjo, buvo smagi pramoga. Vaikai pastebėjo, kad liečiant rankomis sniegą, jis pradėjo tirpti ir delnai pajuto šaltį. Vaikams buvo pasiūlyta idėja – nuspalvinti sniegą įvairiomis spalvomis.

Lauke sniegas vaikams suteikia visai kitokių potyrių, o grupėje su juo galima žaisti kitaip. Pastebėjome, kad ištirpęs baltas sniegas savyje slepia visokių nešvarumų, todėl jo „ragauti“ nereikia. Gera pamoka vaikams!

 

„Paukščiuko gimtinę lizdu vadinu,

Žuvytės gimtinė – žaliam vandeny,

Žvėrelį vilioja , miškai ir kalva…

Tau šneka gimtoji šalis Lietuva…“

„Spalviukų“ gr. vaikai paminėjo Vasario -16-ąją: dainavo, klausėsi pasakojimo apie linus – verpė ir audė; atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos žymias vietas, simbolius, pasirodė mažasis orkestras. Buvo linksma ir smagu.

 

 

KLAIPĖDOS LOPŠELIO-DARŽELIO „BITUTĖ“ DIREKTORĖS AUŠROS MILVYDIENĖS METŲ VEIKLOS ATASKAITA

parsisiųsti PDF formatu

KLAIPĖDOS LOPŠELIO-DARŽELIO „BITUTĖ“ 2021 METŲ VEIKLOS PLANAS

parsisiųsti PDF formatu

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO-VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VALSTYBĖS OPERACIJŲ VADOVO 2021 M. SPRENDIMAS NR. V-147 „DĖL TIKSLINĖMS GRUPĖMS PRIKLAUSANČIŲ ASMENŲ IŠTYRIMO GREITAISIAIS TESTAIS ORGANIZAVIMO“

parsisiųsti PDF formatu

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2021 M. SAUSIO 5 D. ĮSAKYMAS NR. AD1-6 „DĖL KLAIPĖDOS MIESTO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ, ĮGYVENDINANČIŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, VEIKLOS APRIBOJIMO KARANTINO LAIKOTARPIU“

parsisiųsti Word formatu

ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRĖS JURGITOS ŠIUGŽDINIENĖS KREIPIMASIS Į ŠVIETIMO BENDRUOMENĘ

parsisiųsti PDF formatu

KOKIOMIS SĄLYGOMIS VYKSTA UGDYMAS NUO GRUODŽIO 16 IKI SAUSIO 31 D.?

parsisiųsti PDF formatu